Haber

Büyükşehir, Geyikbayırlıların hayatını kolaylaştırıyor Ceviz ayıklama ve salça makinesi

 

Büyükşehir hayatı kolaylaştırıyor

Geyikbayırlılar için ceviz ayıklama ve salça makinesi

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Geyikbayırı Mahallesi’ndeki çiftçilere zamandan tasarruf etmek ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ceviz soyma ve salça makinesi bağışladı.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerel kalkınma hedefleri doğrultusunda ilçelerde yaşayan ve tarımla uğraşan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla faydalı makineler bağışlanıyor. Çalışma kapsamında Konyaaltı ilçesi Geyikbayırı Mahallesi’ndeki çiftçilere ceviz ayıklama ve salça makinesi hibe edildi.

ZAMANDAN TASARRUF EDİLEBİLİR

Hibe edilen makinelerin üreticilerin hayatını kolaylaştıracağını belirten Geyikbayırı Mahalle Muhtarı Salih Teker, “Yaylalarda yılda yaklaşık 15-20 ton ceviz hasadı yapıyoruz. Vatandaşlarımız bu hasattan elde ettikleri cevizleri elleriyle soyuyorlardı. Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk. Ceviz ayıklama makinesini aldık. “Ceviz soyma, hamur yoğurma ve salça sıkma makinelerinin gelmesiyle zamandan tasarruf edebileceğiz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Mahalle sakinlerinden Muhittin Bayık, bağışlanan ceviz soyma ve sıkma makinelerinin kendilerine çok faydalı olacağını söyledi. Bayık, “Salça domateslerimizi başka yerlerde topluyorduk. Üstelik cevizleri elimizle soymak da vakit kaybıydı. Bir günde ancak 3 torba ceviz soyabildik. Ceviz soyma makinasıyla 15-20 çuval ceviz soyma imkanımız olacak. Zaman kaybımız azalacak. “Bağışlanan makineler için Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ardesen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu