Haber

CHP’li Salıcı: Millet iradesini tanımayanlara cevabını yakında verecek

CHP Parti Teşkilat ve Teşkilat Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve siyasi yasaklı durumuna tepki gösterdi.

Salıcı, “İstanbul’u iki kez kaybeden saray hükümeti, önce Canan Kaftancıoğlu’na şimdi de Ekrem İmamoğlu’na haksız cezalar verdi. İmamoğlu ile ilgili kararı hukuka ve adalete göre değil, sarayın iradesine göre aldı! Verecek” dedi.

TEZCAN: KARARI SARAY’DAN VERDİ

İmamoğlu’na verilen cezaya Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden de tepki geldi. CHP’nin Uluslararası Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, bütçe görüşmeleri sürerken yaptığı konuşmada, “Bu kararın ortaklarını biliyoruz. Talimatın nerede verildiğini biliyoruz. Sandıkta kaybettikleri seçimi sindiremeyen ve seçimi iptal edenlerin, başarılı belediye başkanının çalışmalarına tahammül edemeyen ve kendi siyasi geleceğinden korkan saray şirketinin emriyle verildiğini biliyoruz.”

Kararın saraydan dikte edildiğini söyleyen Tezcan, “Sandıkta kaybettiğiniz itibarı mahkeme salonlarında bulamazsınız. Milletin gözünde kaybettiğiniz itibarınızı vicdansız hakimlerin haksız kararlarında aramaya başladılar. Dünyanın bütün vicdansız hakimlerini getirseniz de o itibarı bulamazsınız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu