Haber

İstanbul’un “Gökhan Usta” emekli oldu

Dünyanın en tarihi ikinci metrosu olan 148 yıllık Karaköy-Beyoğlu Füniküler Hattı’nın 45 yaşındaki ustası Gökhan Doğan emekli oldu.

Tünel olarak bilinen F2 (Karaköy – Beyoğlu) Tarihi Füniküler Sınırı, İstanbul’un simgeleşmiş ulaşım yapılarından biridir.

1863 yılında hizmete giren Londra Metrosu’ndan sonra dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise ilk yer altı raylı toplu taşıma sistemi olan Tünel, 1875 yılından bu yana hizmet veriyor.

İstanbulluların Gökhan Usta dediği bu sınırın bakım, onarım ve işletilmesinden sorumlu olan Teknisyen Gökhan Doğan, 45 yıllık çalışma hayatının ardından 18 Temmuz 2023 tarihinde emekliye ayrıldı.

Gökhan Usta’nın emeklilik törenine İETT Genel Müdürü İrfan Demet, Genel Müdür Yardımcıları Zeynep Pınar Keyifli ve Onur Temürlenk ile çalışma arkadaşları katıldı.  

Duygularını dile getiren Gökhan Usta, 45 yıldır çalıştığı İETT’yi evi gibi gördüğünü ve ayrılmanın çok zor olduğunu söyledi.

Böylesine tarihi bir çizgide bir misyona hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getiren Gökhan Usta, “Beni böyle bir göreve layık gören ve bana güvenen tüm yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsine sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-uzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu