Haber

Sivas’ta Tırın Kliması Çalışmayınca Vatandaşların Bulduğu Çözüm Şaşırttı

Sivas’ta hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, kamyonunun kliması çalışmadığında, Sivas’ın soğuk havasına karşı bulduğu çözüm karşısında şaşkına döndü.

Sivas’ın Zara ilçesinde hayvancılıkla uğraşan Habil Eser isimli vatandaş, kamyonunun kliması çalışmayınca Sivas’ın soğuk havasına karşı bulduğu çözümle görenleri şaşırttı. Habil Eser, kamyonetiyle Sivas’tan Zara ilçesine giderken, aracının kliması çalışmayınca soğuk havaya karşı savunmasız kaldı. Uzun süre kamyonuyla yolculuk yapan Eser, soğuk havalara karşı piknik tüpünde çözüm buldu. Eser, tırın kabinini piknik tüpüyle ısıtırken, yanında bulunan arkadaşı da o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Sosyal medyada paylaşılan sahne beğeni topladı.

“Klimadan daha hızlı ve daha iyi ısıtır”

Piknik tüpünün klimaya göre daha iyi ısıtma sağladığını belirten Habil Eser, “Hayvancılıkla uğraşıyorum, geçen gün Sivas’ta bir köye gittim, hava çok soğuktu ve aracın kliması çalışmıyordu. işe yaramadı.Soğuğa dayanamadım ve piknik tüpüyle aracın içini ısıtmaya çalıştım.İçerisi çok güzel oldu.Arabada bir arkadaşım vardı, videoyu kaydedip sosyal medyada paylaştı. medya.birçok kişi beğendi.gören herkesin dikkatini çekti,çok beğeni aldı.birçok kişi nerden buldun diye sordu.uzun yolculuklara çıkan insanlar araçlarını böyle ısıtıyordu. o gün de hava soğuk ve karanlıktı, biz de böyle bir yol denedik, gittiğimiz köyden piknik tüpü aldık ve dönüşte bu şekilde ısındık, daha hızlı ve daha iyi ısıtıyor. klima ve etkisi harika, eğer böyle bir şey yapmasaydık donabilirdik. Araç eski. “Büyüklüğü nedeniyle soğuk havayı kolayca içeri alıyor” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu