Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir Enternasyonal Fuarını Ziyaret Etti

izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 92. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Soyer, “gençlik” temasıyla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’na hem İzmir’den hem de şehir dışından yoğun ilgi olduğunu belirtti.

92. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), ilk gününde büyük ilgi gördü. Açılışın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar ve İzmir Valisi Süleyman Elban ile birlikte fuar standlarını ziyaret ederek, katılımcılara başarılı bir fuar geçirmeleri diledi. Bu yıl “gençlik” temasıyla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’na hem İzmir’den hem de şehir dışından büyük ilgi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye Caddesi’ndeki stantları da tek tek gezdi.

ŞAŞAL SUYU TANITILDI

Türkiye’nin özlemle beklenen su markası Şaşal Suyu da İEF’te tanıtıldı. Lider Soyer, belediye şirketi İzdoğa’nın standını ziyaret ederek Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar ve Vali Süleyman Elban’a Şaşal Su hakkında bilgi verdi. Menderes’te tek kaynaktan doldurulan suyun isminin kaynağın bulunduğu Şaşal Köyü’nden geldiğini belirten Lider Soyer, “2011 yılından bu yana atıl durumda olan Şaşal Su Fabrikamızı yeniden kurduk. Türkiye, özlediği Şaşal Suyu’nu yıllar sonra yeniden kullanabilir.” “Yeni kimliğiyle raflarda göreceksiniz. İlk tadı siz yaptınız” dedi.

ONUR İLİNİN KONUĞU 2 BİN METREKARELİK ALANDA KONUMLANIYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu Şanlıurfa’nın “Mahmut Kendirci Urfa Sıra Gecesi”ne katılarak katılımcılara “İzmir’e hoş geldiniz” dedi. Ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi değeri olan Şanlıurfa, Kültürpark Dokuz Eylül Kapısı girişinde 2 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor.

GENÇLERE ÖZEL ALAN

Bu yıla özel olarak hazırlanan gençlik alanında gençlik sivil toplum kuruluşları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik çalışmaları ile ilgili birimleri, sporKulüplerin stantları bulunurken, macera parkuru, zipline, müzik ve dans gösterileri, ünlü sporcularla röportajlar, sokak basketbolu gibi birçok aktivite düzenleniyor.

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu