Haber

Milletvekili seçilmeyen Barış Atay, dokunulmazlığının kaldırıldığını söyleyen kişiye sert yanıt verdi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’daki yerini Can Atalay’a bıraktı. Antalya’dan milletvekili adayı olan Atay, TİP’in Antalya’dan milletvekili çıkaramaması üzerine milletvekili seçilemedi.

Tüm bu gelişmelerin ardından Barış Atay, dokunulmazlığının kaldırıldığını ve yargılanacağını söyleyen kişiye büyük yanıt vererek sosyal medyanın gündemine oturdu!

Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’daki yerini Gezi Davası olaylarında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Avukat Can Atalay’a bıraktı.

Can Atalay Hatay’dan milletvekili seçilirken, yerini Atalay’a bırakan Barış Atay milletvekili seçilemedi. TİP, Antalya’dan vekalet alamadı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Barış Atay, “Başımızı eğmek yok! Mücadelenin kolay olacağını kimse söylemedi” dedi. Sözleriyle açıklama yaptı.

Atay daha sonra Silivri Cezaevi’nde bulunan ve tahliyesinin ardından göreve başlayacak olan Can Atalay’ı tebrik etti.

Atay, bu paylaşımının ardından “dokunulmazlık zırhı kaldırıldı ve yargılanacak” diyen kişiye sert bir yanıt verdi.

Barış Atay, AK Parti’den milletvekili adayı olan bakanlara atıfta bulunarak, “Beni kaybetmekten korktuğu için milletvekili olmak için yarışan ve dokunulmazlık kazanan bakanlardan birinin topal olduğunu düşünmüşsünüzdür.”

Atay’ın yanıtı sosyal medyada da gündem oldu!

Onu eleştirenler kadar destekleyenler de oldu.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu